Sanal Ukash Kartlar

Pek çok işlemimizi web üzerinden yaptığımız bir çağda, web güvenliği bizler için olabildiğince önem taşımaktadır. Fakat ne yazık ki web güvenliğini sağlamak çok da olası değildir. Buna cevap web kullanımında hassas ve temkinli olmak yapabileceğimiz bir davranıştır. Bunu sağlamak için de en mühim nokta emin tediye sistemi ismi altında geçen uygulamaları kullanmaktır. Bahsi geçen bu uygulamaların başında bitiş zamanların gözdesi olan sanal kart gelmektedir. Sanal kartlar kullanılmaya başlandığından beri bireyler kişiye özel bilgilerini web üzerinden paylaşmadan gerek olan olan işlemleri yapabilmektedir. Sanal kartlar arasından en çok kullanılan ve tercih edileni ise ukash kart ismi ile bilinen bir karttır. Ukash kart aslına bakarsanız kullanımı olabildiğince basit olmasına rağmen bir o kadar da emin bir karttır. Bunun sebebi elbette ki kartın kullanım prensibidir. Ukash kart kullanım prensibine göre kişi kişiye özel bilgilerini paylaşmadan gerek olan olan işlemlerinin hepsini itmam şansına sahiptir.

Ukash kart bütün dünyada katı çok ülkede kullanılan bir sanal karttır. Ülkemizde de farklı şirketler aracılığıyla ukash kart sahibi olmak mümkündür. Bunun için öncelikli olarak şirketle bağlantıya geçmek ve dilediğimiz tutarda ukash kart için tediye uygulamak ehliyetli olacaktır. Ödemeyi yaptığımız andan bu yana kısaltarak bir süre içinde bize ukash kartımızın numarası ya da şifresi verilir. Bu numara ve şifre ile ukash kartı dilediğimiz biçimde kullanma şansına sahip oluruz. Elbette ukash kart limit bitene kadar. Limiti biten bir ukash kartı tekrar değerlendirmek olası değildir. Bunun için tekrar dilediğimiz miktarı içeren ukash kart çıkarırız. Ukash kartın bu kadar emin bir tediye sistemi olmasının nedeni elbette ki görüldüğü üzere bir kullanımlık bir kart olmasıdır.

Ülkemizde ki ukash kart al(www.ukashkartal.gen.tr) kullanıcıları için bir dezavantaj ukash kartın şuan için vatan içinde ki sitelerde kullanılamıyor oluşudur. Fakat bu dezavantaja rağmen ülkemizde katı çok kişi ukash kart sahibidir ve devamlı olarak olarak işlemlerinde ukash kart kullanmaktadır. Bu da ukash kartın ne olursa olsun olabildiğince emin bir tediye sistemi olduğunu bir kez ek olarak bizlere gösteren bir durumdur .

Bir önceki yazımız olan Hızlı Geri Getirme Vefkleri Yaptırmak başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>